Dobner


Sufity metalowe sufity podwieszane wykonane z metalu oraz aluminiowe wentylowane elewacje

Dobner

ELEWACJE ALUMINIOWE | SUFITY METALOWE | ISTOTNE INFORMACJE | ZAMÓWIENIA KONTAKT


back
home

Dobner Aluminiumfassade FS300

Euracon FS 300


Płyty elewacyjne Euracon FS 300

Już przed 1980 rokiem i w następnych latach aluminiowe systemy fasadowe ALCAN E-200 i K-250 zostały opracowane w Alcan Rorschach AG w Szwajcarii. Główny udziałowiec firmy Euracon przejął prawa dystrybucyjne na Niemcy w 1988 roku, a w 1994 roku kupił zakład produkcyjny w St. Gallen (Szwajcaria). Miliony metrów kwadratowych tych unikalnych aluminiowych systemów fasadowych zainstalowano w Europie Zachodniej. Dziś, po prawie 40 latach, Euracon może odwołać się do tych znakomitych referencji. Pięknie kolorowe aluminiowe fasady z tamtych czasów są nadal w najlepszej jakości i czyste, tak jak zostały wykonane wczoraj.

W 2014 roku, na podstawie tych pozytywnych doświadczeń, panele elewacyjne Euracon FS 300 zostały opracowane specjalnie z myślą o wysokich wymaganiach pogodowych w Rosji.

Dlaczego aluminiowe panele elewacyjne w kolorze Euracon są tak wysokiej jakości?

1. Podstawowym materiałem jest czyste, barwione aluminium, wytwarzane metodą „powlekania w kręgach”. Jest to wysokiej jakości stop aluminium do formowania na walcach z powłoką PVDF (240-270 ° C) wypalany w bardzo wysokiej temperaturze.

2. Kolor aluminium nie rdzewieje. Dodatkowa powłoka ochronna z tyłu zapobiega wszelkiej korozji.

3. Farba PVDF na przedniej części kolorowych paneli aluminiowych wykazuje „naturalne kredowanie”. Każdego roku kilka ułamków µ zapachu z powierzchni. Dzięki temu brud i kurz nie mogą przywierać do powierzchni - fasada zawsze pozostaje czysta. Ze względu na swoją konstrukcję powierzchnia nie może zostać naładowana statycznie. Dlatego cząsteczki brudu nie przywierają do elewacji. W praktyce często można wykazać okres użytkowania wynoszący 50 lat i dłuższy dla elewacji z kolorowego aluminium.

4. Panele aluminiowe w kolorze firmy Euracon są super lekkie (tylko ok. 2,4 kg na m²) oraz bardzo łatwe i szybkie w montażu przy każdej pogodzie. Materiał jest bardzo łatwy w obróbce.

5. Wentylacja od tyłu okładziny elewacyjnej zapewnia przyjemny i zdrowy klimat do mieszkania - zachowana jest w pełni oddychalność elewacji

6. Produkcja przyjazna dla środowiska! Biologicznie nieszkodliwe! Recykling kolorowego aluminium pozwala zaoszczędzić do 95% energii użytej podczas produkcji. Aluminium to bardzo cenny surowiec - z wysokimi dochodami z recyklingu.

7. Klasa ogniowa A1 - niepalna - odpowiada najwyższym wymaganiom - najlepsza ochrona przeciwpożarowa. Izolacja mineralna - brak tworzyw sztucznych w elewacji - wszystko jest niepalne!


Opis surowca

Walcowane panele aluminiowe Euracon FS 300 wykonane są z wysokiej jakości kolorowego aluminium. Jest to taśma aluminiowa walcowana, która jest uszlachetniana powierzchniowo za pomocą dwuwarstwowego emaliowania piecowego PVDF (farba podkładowa i nawierzchniowa) w tzw. Procesie coil-coatingu (metoda coil-coating z aplikacją wałka).

Taśma aluminiowa jest wstępnie odtłuszczana i chromianowana. Tworzy to absolutnie solidne połączenie dla połączenia między kolorową powłoką a aluminium.

Taśmy z blachy aluminiowej lakierowane są na największych i najnowocześniejszych na świecie liniach lakierniczych. Taśma aluminiowa przechodzi przez aż do 10 stacji w tych systemach do powlekania w kręgach, aż do uzyskania optymalnej i odpornej na warunki atmosferyczne jakości powłoki. Powłoka składa się z podkładu i warstwy wierzchniej PVDF o grubości ok. 25 µ. (Metaliczne do 40 µ). Tylna strona listwy aluminiowej pokryta jest warstwą ochronną o grubości ok. 5 µ.

Stopień połysku wynosi ok. 20 jednostek według systemu miar Gardnera, kąt pomiaru 60 °. Wyjątkiem są kolory metaliczne z 30 - 40 jednostkami.

Barwione aluminium jest dostępne w wielu kolorach i nietypowych wykończeniach powierzchni o stałej, wysokiej i powtarzalnej jakości powłoki (przyczepność farby, równy poziom koloru i połysku), temperatura wypalania 240-270 ° C.

Produkcja jest niezwykle przyjazna dla środowiska. Materiał jest nieszkodliwy biologicznie.

Kolorowe aluminium nie jest palne i nie rdzewieje. Kolorowe elementy aluminiowe, które są narażone na wpływy atmosferyczne, są wyjątkowo odporne na korozję i starzenie

Dlaczego kolorować aluminium?

Podstawowy materiał kolorowego aluminium jest optymalnie dopasowany stopem i wytrzymałością do dalszej obróbki i końcowego zastosowania. Dotyczy to również zastosowanych materiałów powłokowych. Z tego powodu kolorowe aluminium po malowaniu może ulec deformacji w zależności od materiału, bez pękania i łuszczenia się lakieru. Z tego powodu kolorowe aluminium jest najpierw malowane, a następnie przetwarzane.

Przetwarzanie / montaż:

Fasada musi zapewniać ochronę budynku przed żywiołami. Ponadto elewacja powinna być piękna i reprezentacyjna, ponieważ zewnętrzne ściany budynku zawsze służyły do ​​prezentacji. Z Euracon FS 300 możesz osiągnąć jedno i drugie.

Fasada kurtynowa, wentylowana od tyłu i izolowana termicznie składa się z trzech ważnych elementów:

    - Mineralna izolacja termiczna o różnych grubościach w zależności od wymagań

    - Aluminiowa podkonstrukcja jest indywidualnie dopasowywana do danej konstrukcji ściany i istniejącego obciążenia        wiatrem.

    - elementy elewacyjne Euracon FS 300 wykonane z barwionego aluminium o grubości 0,8 mm.

Wentylacja tylna to nazwa nadana wymianie powietrza, która zachodzi we wnęce pomiędzy izolacją termiczną a panelami aluminiowymi. Aby to zapewnić, zwykle wymagana jest szczelina powietrzna o szerokości co najmniej 5 mm na górnym i dolnym końcu fasady.

Dzięki dzisiejszym nowoczesnym technikom obróbki i różnorodności dostępnych kolorów, pożądany przez projektanta wygląd elewacji można zrealizować bez kompromisów.

W konstrukcji panelowej każdy z elementów w kształcie pasm, profilowanych wzdłużnie, jest ograniczony na poziomie podłogi poziomymi profilami działowymi. Pionowe połączenia i mocowania odpowiadają konstrukcji kasety.

Wymiary paneli: szerokość paneli: 320 mm

        Szerokość modułu: 300 mm

        Wysokość: standardowo 2800 mm

        Maksymalna wysokość: 4000 mm

        Grubość materiału: 0,8 mm

Podbudowę wraz z metodą mocowania (statyka) i grubością izolacji termicznej oblicza biuro inżynierskie.

Obudowa otworów okiennych w elewacji wymaga szczególnie starannego planowania. Szczególnie odpowiednie są prefabrykowane ramy wykonane z metalu.

Do produkcji przedmiotowych profili specjalnych, materiał listwowy używany do produkcji paneli o szerokości 342 mm można zakupić na metry w firmie Dobner Alstroy. Daje to możliwość samodzielnego wykonania profili indywidualnych poprzez składanie. Panele Euracon FS 300 przeznaczone są do montażu zarówno poziomego, jak i pionowego. Widoczne mocowanie w łączeniach wykonuje się za pomocą wkrętów samowiercących lub nitów zrywalnych na aluminiowej podkonstrukcji. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, Euracon zawsze zaleca montaż pionowy na poziomej konstrukcji nośnej.

Możliwe są wszystkie połączenia wymagane na miejscu. Bardzo stabilne profilowanie oraz wysokość paneli 12,5 mm zapewniają okładzinie elewacji odporność na zacinające deszcze i wichury.

Izolację termiczną układa się na wymaganą grubość przed zamontowaniem profilu nośnego. Wymaganą przestrzeń do wentylacji od tyłu zapewnia w każdym przypadku wysokość panelu 12,5 mm.

Jeśli panel aluminiowy ma 2,8 metra długości, a różnica temperatur między letnim dniem a zimową nocą wynosi około 90 ° K, ten panel aluminiowy może rozszerzyć się do około 2,8 mm. Takie różnice temperatur występują między latem (aluminium nasłonecznione) a zimą (temperatura powietrza w nocy). Dlatego też przy konstruowaniu elementów elewacji należy zawsze brać pod uwagę rozszerzalność cieplną, stosując elastyczne mocowania - tzw. Punkty ślizgowe. Brakujące punkty ślizgowe mogą prowadzić do odkształcenia elementów elewacji, aż do zerwania łączników, a tym samym do upadku elementów elewacji.

PROSZĘ ZANOTOWAĆ

Przy ponownym zamawianiu kolorowych paneli aluminiowych mogą wystąpić niewielkie odchylenia kolorów dla różnych partii. Wynika to z faktu, że naturalne surowce, takie jak mineralne pigmenty kolorowe, zawsze okazują się nieco inne. Te naturalne niuanse są normalne i nie są wadliwą produkcją. Dlatego przed montażem należy zawsze porównać numery partii na opakowaniu dostawy. Zaleca się stosowanie różnych partii po różnych stronach lub sekcjach budynku.

Zgodnie z warunkami dostawy Euracon, jako kupujący stajesz się również właścicielem opakowania przy zakupie kolorowych paneli aluminiowych Euracon. Dlatego Euracon nie może odebrać tego opakowania. Opakowanie musi zostać prawidłowo utylizowane przez użytkownika końcowego (firmę montażową).

Uprawa:

W przypadku pił tarczowych, pił do cięcia, pił taśmowych, nożyczek itp. (Tarcz tnących nie wolno używać)

Brzeg:

Min. Promień gięcia = 2,5 x grubość taśmy z plastikową warstwą pośrednią po kolorowej stronie

Montaż:

Z białymi bawełnianymi rękawiczkami chroniącymi przed odciskami palców i brudem

Czyszczenie:

Dobrze spłukać neutralnymi środkami czyszczącymi na bazie wody, ewentualnie skorzystać z usług specjalistycznej firmy

Znajomości:

Zawsze wykonuj wymagane funkcje i obciążenia zgodnie z wytycznymi technicznymi i zasadami obróbki blach

Nie dozwolone:

Powłoka elementów stropu nie może wchodzić w kontakt z rozpuszczalnikami, cementem, kwasami, alkaliami, smarami silikonowymi i uszczelniaczami, pyłem szlifierskim, wiórami wiertniczymi ze stali itp. Niedopuszczalny jest kontakt z miedzią, umieszczanie znaków itp. Panele nie są spawalne.

Przechowywanie i transport:

Przechowywać tylko na płaskich, suchych powierzchniach. Chronić opakowanie przed wilgocią, ciepłem i silnym nasłonecznieniem. Wózki widłowe nadają się tylko do długości do 4 m.

Mocowanie za pomocą śrub lub nitów:

Uwzględnij rozszerzalność liniową materiału. Ustaw punkt stały tak daleko, jak to możliwe na środku panelu. Zawsze przesuwaj punkty na końcach paneli. W przypadku wkrętów samowiercących należy użyć odpowiedniego momentu dokręcania (nigdy zbyt mocno). Minimalny łeb śruby lub nitu = Ø 15 mm

Punkty ślizgowe:

Punkty ślizgowe mogą być wykonane jako długie lub okrągłe otwory o średnicy 5 mm. Do wykonywania otworów podłużnych stosuje się stemple ręczne. Okrągłe otwory można wykonać ręcznie lub przez wstępne nawiercenie wiertłem Ř 5 mm.

Opłaty specjalne:

Do paneli elewacyjnych nie wolno mocować żadnych dodatkowych obciążeń, takich jak lampy, wsporniki, stężenia itp. Obciążenia te należy odpowiednio wprowadzić do ściany poprzez podkonstrukcję.

Obciążenia udarowe:

Obciążenia udarowe to wpływy zewnętrzne spowodowane opierającymi się przedmiotami, np. Powstają drabiny, rowery itp. Takich szkodliwych skutków można uniknąć, stosując dodatkowe środki projektowe. Euracon zaleca pokrycie powierzchni cokołu lub parteru materiałami bardziej odpornymi mechanicznie, np. Kamień naturalny lub ceramika. Do tego celu nadają się również laminaty, takie jak arkusze Formica lub Max.

Zastosowania specjalne:

Panele Euracon FS 300 nie nadają się na dachy. Przejścia od elewacji do pokryć attyki, stromo nachylonych konstrukcji itp. Są możliwe, jeśli weźmie się pod uwagę przepływ wody za pomocą środków konstrukcyjnych.

Uszczelki:

Ze względu na wysokie ryzyko zanieczyszczenia szczeliwem silikonowym - pod żadnym pozorem nie używaj!

Użyj innych produktów, np. Polimery akrylowe lub hybrydowe.

Pielęgnacja i czyszczenie:

Fasada zawsze pozostaje piękna, zwłaszcza od strony pogody, ponieważ deszcz w połączeniu z kontrolowanym kredowaniem zawsze utrzymuje elewację w czystości. Jeśli w wyjątkowych przypadkach brud przylgnie do obszarów mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych, można je usunąć za pomocą myjki wysokociśnieniowej pod niskim ciśnieniem. Zaleca się dodatek neutralnych, wodnych środków czyszczących, np. prosty detergent.

Szybka i łatwa wymiana uszkodzonych paneli:

Widoczne mocowanie w łączeniach umożliwia szybką i bezpieczną wymianę pojedynczych uszkodzonych paneli w ciągu zaledwie kilku minut.EURACON Sp. z o.o.
ul. Jedności Robotniczej 15
Słubice 69-100, Poland
Tel.: +48 95 747 86 37
Email: info@euracon.pl

© 2020 Euracon PL | odcisk